تبلیغات برای فروش چگونه ساخته و اکران می شود.
27 مارس

تبلیغات برای فروش چگونه ساخته و اکران می شود.

تبلیغات برای فروش مهمترین و ارزشمندترین هدف تبلیغاتی برای سازمان ها می باشد و هرگز به عنوان یک سرگرمی و یا یک کار هنری از آن استفاده نمی شود.

مهمترین نکته در طراحی آگهی تبلیغاتی قبل از اینکه به ظاهر آن توجه کنیم این است که آن آگهی به چه میزان مشتری پسند و فروشنده می باشد زیرا همواره تبلیغات برای فروش انجام می گردد . در کتاب “ اعتراف پدر تبلیغات “ نویسنده به رموز موفقیت یک شرکت تبلیغاتی تازه تاسیس اشاره می کند ، این شرکت تبلیغاتی نو پا در مدت زمان بسیار کوتاهی خود را به یکی از چهار شرکت برتر تبلیغات در دنیا تبدیل می نماید و در همین مدت زمان کوتاه با توجه به توسعه و بلوغ سازمانی خود ۱۴۰ شعبه در کشورهای مختلف دنیا تاسیس می نماید و در حال حاضر یک مجله فرانسوی بیان گذار این موسسه تبلیغاتی را در زمره افرادی که تاثیر بسیار زیادی در انقلاب صنعتی داشتند آورده است . اما سوال اصلی اینجاست که آیا افرادی که سن زیادی دارند می توانند در دنیای تبلیغات فعالیت کنند ؟ آیا می توانند ایده های ناب و به روز برای سناریوهای تبلیغاتی شرکت ها بنویسیند ، آیا حاصل افکار آن ها را بازار هدف و مشتریان می پسندند؟ و یا برعکس سن زیاد افراد در عرصه تبلیغات بسیار موثر و مثمر ثمر می باشد و آن ها می توانند با توجه به تجربیاتشان واقعیت های ماندگار دنیای تبلیغات را از شیوه های گذاری آن جداسازی نموده و فعالیت تبلیغاتی نوینی در راستای تبلیغات برای فروش انجام دهند.

در قسمتی از کتاب “ اعتراف پدر تبلیغات “ بنیان گذار موسسه تبلیغاتی مشهور می نویسد که : در مرحله بازنشستگی بودم و تصور می کردم تا قبل از زمان بازنشستگی من در زمینه تبلیغات تغییرات بسیار بزرگی ایجاد خواهد شد ، بنابراین یک مغازه برای خود باز کردم، این دوران دقیقا با دوران ورود تلویزیون به عرصه تبلیغات مصادف بود ؛ البته تحولات بزرگ بسیار زیادی در این دوران در عرصه تبلیغات اتفاق افتاد برای مثال بیان اهمیت لوگو و نام تجاری در عرصه تجارت و کسب و کارها که حتی ۲۰ سال قبل تر هم فردی به نام هاپکینز آن را به شرکت ها و سازمان ها پیشنهاد نموده است ، مجددا مورد بازبینی قرار گرفت و به همین دلیل این دوران انقلاب تبلیغاتی نام گرفت و گردانندگان آن نویسنده بیل بربناخ و شخص نویسنده کتاب “ اعتراف پدر تبلیغات “  می باشد و نویسنده همواره بر این باور است که، با توجه به تجربیاتی که در زمینه تبلیغات دارد هنوز هم کتابش پس از گذشت سال ها کارآمد می باشد ، زیرا در عرصه بازاریابی و فروش خریداران در برابر پرداخت پول ، خدمات و یا محصولی که به آن ها ارزش و اعتبار ، غذای سالم ، زیبایی و … دریافت می کنند و این وضعیت در همه دنیا برقرار است و می گوید حتی اگر منتقدان و جاهلان این صنعت با چنین روشی مخالف باشند من تمام مخالفت آن ها را به جان می خرم – افراد بی تجربه در صنعت تبلیغات اصولا معتقدند از هر یک از شیوه ها و رسانه های تبلیغاتی تنها دو سال قابل استفاده هستند.- این دسته از منتقدان و جاهلان تبلیغات از همه چیز حتی چهره افراد استفاده شده در تبلیغ ، لوکیشن عکس و یا فیلم تبلیغاتی و یا هر چیز دیگری انتقاد می کنند و تمامی حقیقت موجود در تبلیغات برای فروش را نادیده می گیرند زیرا تمامی تبلیغات برای فروش انجام شده به ثمر می رسد و فروش صاحبان صنایع را بالا خواهد برد.

وی می گوید اگر منتقدان و جاهلان صنعت تبلیغات شعر های هوراس را بخوانند فکر می کنند من انسان بد اخلاقی هستم که بلوغ نیافته ام و همچنین می خواهم روش های تبلیغات برای فروش را اصلاح کنم و تبلیغات برای فروش را به نتیجه برسانم . البته یقینا همیشه یک مشت دیوانه در صنعت تبلیغات وجود داشته است که ادای نابغه ها را با استفاده از روش های ناصحیح مثل شوخی های نژادی، طراحی های خارج از عرف در می آورند، اما این قبیل تبلیغ کنندگان به ندرت در جامعه دستشان رو می شود زیرا اصولا افراد گول طراحی های خارج از عرف آن ها را می خورند اما به هیچ عنوان نتایج تبلیغات برای فروش را بر عهده نمی گیرند.

نویسنده در ادامه این کتاب از تجربیات بسیار زیادی که در عرصه تبلیغات کسب کرده است و از تحصیلاتش در این زمینه صحبت می کند او می گوید در مجله نیویورکر فعالیت های موفق بسیار زیادی داشته ام و همه آنجا از من پیروی می کردند اما به محض اینکه کتابی جهت تبلیغات برای فروش نوشتم و در آن اعلام کردم که تحقیقات در این عرصه مهمترین فرآیند است همه آن ها با من مخالف شدند و من به دلیل موفقیت های بیشماری که داشتم هیچ وقت نا امید نشدم و از نظراتم کوتاه نیامدم و مطمئنا بعضی وقت ها به دلیل اعمال نظراتم با مخالفت های بسیار زیادی مواجه می شوم؛ اما اهمیتی ندارد واقعیت مهمتر است. شخصا از مقررات دست و پا گیر متنفرم و فرآیندی که پیگیر آن هستم تنها تبلیغات برای فروش است و همواره به دنبال عکس العمل مصرف کنندگان هستم. برای مثال ممکن است به یک طراح آگهی تبلیغات برای فروش بگویم که طبق تحقیقات استفاده از هنرپیشگان و خوانندگان در تبلیغات بازدهی چندانی ندارد و یا استفاده از زمینه سفید و اجزای مشکی بسیار جذابتر از زمانی است که برعکس آن عمل شود اما اینها نظرات من است و نه یک قانون نیست.

در کشور انگستان حدود سه قرن پیش عده ای پزشکان و پرستاران برای کاهش میزان مرگ در نوزادان و مادران آن ها فعالیت های بسیار زیادی نسبت به دیگر همکاران خود انجام دادند اما در این میان موفقیت آن ها یک راز بود ، تا اینکه یک دانشجوی پزشکی توانست از راز آن ها به صورت پنهانی سر درآورد، آن ها برای افرادی که به سختی زایمان می کردند یک دستگاه به نام فورسپس اختراع کرده بودند این دستگاه به خارج شدن نوزاد از شکم مادر کمک بسیار زیادی می کند و اینگو راز برملا شد. اما در حال حاضر تمامی افرادی که در زمینه بهداشت و درمان فعالیت می کنند یافته های خود را پنهان نمی کنند و سریعا در دنیا پزشکی آن را انتشار می دهند تا دیگر همکارانشان از آن مطلع شده و برای بیماران خود استفاده کنند و نویسنده کتاب “اعتراف پدر تبلیغات “ نیز از تمامی همکارانش برای انتشار کتاب و انتقال اطلاعاتش تشکر می کند.

بیشتر افراد تفاوتی بین آگهی ها را نمی بینند اما کیپلز می گوید دو آگهی که هر دو با یک شرایط مشابه چاپ می شوند ممکن است به دلیل عدم استفاده از ابزار نادرست نتیجه مشابهی نداشته باشند مثلا ممکن است هر دو آگهی در یک مجله و یا یک روزنامه با استفاده از تصویرسازی و دارای نوشته های خوب و در یک زمان چاپ شوند اما نتیجه یکی ۲۰ برابر نتیجه دیگری موفق باشد چون مطمئنا در آگهی ناموفق ابزار غلطی استفاده شده است.

هرگز فراموش نکنید چنانچه در تبلیغات برای فروش یک محصول از ابزارهای غلطی استفاده کنید نه تنها آگهی اثر مثبتی در آمار فروش نخاوهد داشت بلکه میزان فروش از مقدا اولیه خود نیز پایین تر خواهد آمد. مدیر تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی شرکت سازنده ماشین های فورد آگهی های تبلیغاتی این کمپانی را در مجله Reader’s Digest چاپ می کرد و نتیجه آن این بود که طبق تحقیقات افرادی که این آگهی ها را در مجله Reader’s Digest ندیده بودند بیشتر از ماشین های این کمپانی خریداری کرده بودند.

در تحقیقات دیگر مشخص شد مصرف کنندگان یک نوشیدنی خاص بیشتر از کسانی تشکیل می شوند که تبلیغات آن را ندیده اند در هر دو تبلیغ فروشنده میلیارد ها دلار صرف انجام پروژه های تبلیغاتی کرده بود که باعث کاهش فروش در کمپانی های سازنده شده بود.
لازم به ذکر است افرادی که در عرصه تبلیغات فعالیت می کنند سهم به سزایی در افزایش فروش کمپانی ها دارند و همه آن ها در رواج این افسانه بسیار سهیم هستند اما نتیجه کار تمامی تبلیغات کنندگان ، تبلیغات برای فروش نیست.

خواندن 5838 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 فروردين 1395 16:03
کیان راد

ابتدای شروع فعالیت حرفه ای رو در سال 1384 از چاپخانه مبین خراسان در سمت گرافیست و مدیریت بخش طراحی گرافیک چاپخانه آغاز و در چاپخانه هایی نظیر مهر، آزادی، استقلال کانون هنرهشتم و ... تا به امروز فعالیت داشته ام.
اکنون با بیش از ۱0 سال تجربه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و برندسازی، طراحی سایت و عکاسی آمادگی دارم تا آنچه را که شما اراده کنید با بهترین کیفیت و با برخورداری از بالاترین سطح استانداردهای طراحی روز دنیا برایتان خلق نموده و در زمینه فروش و برندسازی در جهت پیشبرد اهداف شما در کنارتان باشم .

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی سایت