پنج خطای مرگبار در کسب و کار
28 مارس

پنج خطای مرگبار در کسب و کار

سه کشور سوئد ، دانمارک و نروژ  که اعضای کشور های اسکاندیناوی هستند همواره سعی می کنند تا شرکت های تازه تاسیس خود را طبق شرکت های بزرگ جهانی تاسیس و مدیریت نمایند. برای مثال شرکت توربین های بادی وستاس در خصوص صنعت خود رتبه نخست را در دنیا در سال ۲۰۰۸ به خود اختصاص داد اما بعد از آن با توجه به اشتباهتش در حال پیدا کردن راه کارهایی جهت نجات می باشد.

۵نویسنده در این مقاله به تحلیل و بررسی اشتباه مرک بار شرکت وستاس می پردازد.پنج خطای مرگبار

اولین اشتباه مرگبار شرکت وستاس : قیمت گذاری بر اساس هزینه ها

اولین اشتباه مرگبار شرکت وستاس قیمت گذاری بر روی محصولات بر اساس هزینه ها بود این اشتباهی است که اکثر شرکت های آمریکایی و یا اروپایی انجام می دهد و بخاطر این اشتباه مجبور به محاسبه ضرر و زیان شده و یک محصول خوب را از چرخه تولید حذف می نمایند . روش درست جهت قیمت گذاری بر روی محصولات برآورد هزینه بر پایه قیمت می باشد.

دومین اشتباه مرگبار شرکت وستاس : قیمت گذاری های بسیار بالا و توجه زیاد به سود ناخالص محصولات

دومین اشتباه مرگبار شرکت وستاس قیمت گذاری بسیار بالا و توجه زیاد به سود ناخالص محصولات بود ، آنها برای دستیابی به درآمدی ۱۵ میلیارد یورویی در سال ۲۰۱۵ پروژه ای به نام Triple 15 در خصوص تولید ذخایر انرژی مدرن تعریف نمودند. این پروژه برای آنها بسیار حیاتی به حساب می آمد. البته وستاس با توجه به قیمت های بالا و مصنوعی خود توانست برای زمان کوتاهی رقبای را در بازار صنعت خود از میان بردارد اما پس از مدتی  بعضی از شرکت های کوچک با توجه به قیمت های پایین و محصولات ساده تر شروع به رشد کردند و به یکی از رقبای سرسخت وستاس تبدیل شوند و شرکت وستاس را دچار بحران بسیار بزرگی نمودند و آنها با توجه به شرایطی که برایشان بوجود آمد از ادامه این پروژه منصرف شدند .

سومین اشتباه مرگبار شرکت وستاس: قیمت گذاری نادرست بر روی محصولات جدید

سومین اشتباه مرگبار شرکت وستاس قیمت گذاری نادرست بر روی محصولات جدید به دلیل قیمتی که بازار برای این محصولات رقم می زند، بود؛ یعنی قیمت گذاری بر روی محصولات صنایع بادی با استفاده از نحوه قیمت گذاری محصولات نفت و گاز . محصولات بادی با توجه به نداشتن قدمت تولید همانند محصولات صنعت نفت و گاز نباید قیمت گذاری شوند و متاسفانه این شرکت بدون در نظر گرفتن عوامل موثر در قیمت گذاری محصولات بادی و با توجه به عوامل موثر بر روی قیمت گذاری محصولات نفت و گاز به قیمت گذاری بر روی محصولات خود پرداخت .

دسته اول عوامل تعیین کننده و موثر در قیمت گذاری محصولات بادی : ۱- شرایط ضمانت ۲- دستمزد نیروی کار ساخت دستگاه های تولید انرژی بادی ۳- هزینه های طراحی ساخت دستگاه های تولید انرژی بادی ۴- سود ساخت دستگاه های تولید انرژی بادی دسته دوم عوامل تاثیر گذار بر قیمت محصولات انرژی بادی است که عوامل خارجی نامیده می شود: ۱- بهای مواد مصرفی در تولید محصولات ۲-هزینه انرژی مصرفی در تولید محصولات ۳- قیمت ارز دریافتی جهت تولید توربین و تجهیزات آن

چهارمین اشتباه مرگبار شرکت وستاس : توجه زیاد به گذشته و از بین بردن فرصت های آینده

شرکت وستاس به خاطر گذشته فرصت های آینده را از بین برد. آنها بخاطر بازسازی شرکت و از بین بردن مشکلات فعلی فرصت های آینده خود را از بین بردند البته به تازگی یک شرکت مشاوره آمریکایی با توجه به تحققیات بازار و بازاریابی که برای این شرکت انجام داده است به این نتیجه رسیده که محصولات تولید شده جدید مشکلات محصولات قدیمی را دیگر ندارد و کارایی بیشتر و بهتری می توانند داشته باشد و اکثر تولیدات جدید این شرکت در خصوص سیستم های الکتریکی و ژنراتورها و توربین های آبی می باشد ؛ همچنین فرآیند تولیدات جدید باید با افزایش سطح کیفیت و ضریب اطمینان همراه گردد و دارای ۶ ویژگی زیر باشد: ۱- کاهش وزن تولیدات ۲- کاهش هزینه های تولید ۳- دارای قابلیت حمل و مونتاژ ۴- کنترل کیفیت ۵- دارای ضریب اطمینان ۶- دارای شبکه همگام سازی شده ۷- دارای نتیجه عملکرد بهینه

لازم به ذکر است طبق تحقیقات این شرکت آمریکایی ایجاد چنین ویژگی هایی در محصولات شرکت وستاس باعث افزایش ۱۵ درصدی در بازدهی محصولات خواهد شد. آنها برای فرار از مشکلات بر روی نوآوری و خلاقیت در تولیدات خود تمرکز بسیار کرده اند ؛ اما موضوع اصلی این است که تمامی این تغییرات موجب تغییرات اصلی و نهایی خواهد شد یا نه؟ و یا باعث می شود تا وستاس هنوز در رقابت بر روی قیمت بماند؟ موضوع دیگر اینکه آیا بهتر نبود شرکت وستاس تمامی نیروی خود را در همگام سازی شبکه قرار دهد و به چشم تولید کننده جهانی با نوآوری بالا در عرصه شبکه هوشمند و مندرن انرژی دیده شود؟

پنجمین اشتباه مرگبار شرکت وستاس و آخرین: ارزش دادن به مشکلات و نادیده گرفتن فرصت های جدید

آنها برای رسیدگی به مشکلات شرکت بهترین کارمندان خود را قرار می دادند و از تمامی نیرو و فکر آنها برای رفع مشکلات استفاده می کردند به همین دلیل فرصت هایی که با استفاده از نیرو و خلاقیت کارمندان خوب فرص ت ایجاد داشتند همگی نادیده گرفته می شد آنها می توانستند با استفاده از استراتژی های حل مشکلات به مدیریت آنها بپردازند و از فکر و خلاقیت کارمندان خوب خود در زمینه تولیدات استفاده نمایند .

البته شرکت وستاس در سال۲۰۱۲ اعلام نمود تا به زودی در خصوص حل مشکلات گروه جدید منصوب می کند و تمامی تلاش خود را در زمینه کاهش هزینه ها، افزایش میزان فروش، ایجاد خدمات بهره وری کارآمد و بالا بردن سود ناخالص خواهد نمود و شایان ذکر است که اگر تمامی این فرآیند ها به صورت طولانی مدت انجام نگردد و به صورت کوتاه مدت پی گیری شود پنجمین اشتباه مرگبار شرکت وستاس مجددا اتفاق خواهد افتاد.

خواندن 1162 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 09 فروردين 1395 19:17
کیان راد

ابتدای شروع فعالیت حرفه ای رو در سال 1384 از چاپخانه مبین خراسان در سمت گرافیست و مدیریت بخش طراحی گرافیک چاپخانه آغاز و در چاپخانه هایی نظیر مهر، آزادی، استقلال کانون هنرهشتم و ... تا به امروز فعالیت داشته ام.
اکنون با بیش از ۱0 سال تجربه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و برندسازی، طراحی سایت و عکاسی آمادگی دارم تا آنچه را که شما اراده کنید با بهترین کیفیت و با برخورداری از بالاترین سطح استانداردهای طراحی روز دنیا برایتان خلق نموده و در زمینه فروش و برندسازی در جهت پیشبرد اهداف شما در کنارتان باشم .

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی سایت