بازاریابی ویروسی روشی سریع و کم هزینه
11 آوریل

بازاریابی ویروسی روشی سریع و کم هزینه

بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) یک نوع راهبرد بازاریابی است که به علت هزینه پایین, سرعت و اثربخشی بالای که دارد, مورد توجه بسیاری از کسب و کار ها و بازاریابان قرار گرفته است. بازاریابان در این روش, به تعداد زیادی از افراد, در کوتاهترین زمان می توانند دسترسی داشته  و از آنها برای افزایش محبوبیت برند خود استفاده نمایند. در این راهبرد هر مشتری به راحتی با استفاده از محصول, خود نیز به یک فروشنده غیر ارادی تبدیل می شود و همانند فردی که با عطسه کردن ویروسی را در همه جا پراکنده می کند, به بازگو کردن مزیت های موجود در محصول برای دوستان و آشنایان خود می پردازد.

اولین بار اصطلاح ویروس بازاریابی در مقاله ای با همین عنوان توسط جفری رایپورت (Jeffrey Rayport) در سال ۱۹۹۶ مطرح گردید و پس از آن بود که  اصطلاح بازاریابی ویروسی توسط استیو جوستون (Steve Jurveston) مطرح گردید. استیو جوستون, مبدع سرویس هات میل (Hotmail) می باشد که بازاریابی ویروسی را اینگونه تعریف می نماید: هر راهبردی که افراد را تشویق کند تا یک پیام بازاریابی را برای دیگران ارسال کنند و پتانسیلی برای رشد ارائه و نفوذ پیام فراهم آورند.

 

 بازاریابی ویروسی روشی سریع و کم هزینه  محمد کیان راد

 

بازاریابی ویروسی یا تبلیغات شفاهی اکترونیکی

بازاریابی ویروسی را می توان شاخه ای از بازاریابی اینترنتی دانست, که از اینترنت به عنوان ابزاری برای ترغیب افراد به انتقال تبلیغات شفاهی به یکدیگر استفاده می نماید. در واقع اصل اساسی در بازاریابی ویروسی همان شیوه سنتی توصیه های شفاهی افراد است که در بازاریابی دهان به دهان (Word of Mounth) مورد استفاده می باشد, که اکنون توسط اینترنت آسان تر شده و اغلب توسط ایمیل یا پیوند به آدرس یک وب سایت انتقال داده می شود.

در عصر اطلاعات به علت حجم گسترده و انبوهی از اطلاعات و تبلیغات که افراد روزانه با آنها مواجه می شوند, زمان کافی برای بررسی صحت همه این تبلیغات و اطلاعات را ندارند, بنابراین افراد ترجیح می دهند که اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت کوتاه و غربال شده از دوستان و اطرافیان خود دریافت کنند, به عبارت دیگر افراد بیشتر از آنچه که به حرف شرکت ها و بازاریابان اعتماد کنند, به یکدیگر اعتماد می نمایند, که در واقع همین موضوع باعث تاثیرگذاری بالای تبلیغات شفاهی هم در فضای اینترنت و هم در فضای فیزیکی شده است.

خواندن 1070 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 فروردين 1395 19:47
کیان راد

ابتدای شروع فعالیت حرفه ای رو در سال 1384 از چاپخانه مبین خراسان در سمت گرافیست و مدیریت بخش طراحی گرافیک چاپخانه آغاز و در چاپخانه هایی نظیر مهر، آزادی، استقلال کانون هنرهشتم و ... تا به امروز فعالیت داشته ام.
اکنون با بیش از ۱0 سال تجربه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و برندسازی، طراحی سایت و عکاسی آمادگی دارم تا آنچه را که شما اراده کنید با بهترین کیفیت و با برخورداری از بالاترین سطح استانداردهای طراحی روز دنیا برایتان خلق نموده و در زمینه فروش و برندسازی در جهت پیشبرد اهداف شما در کنارتان باشم .

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی سایت