5 روش جهت آنکه به مشتریان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید.
13 جون

5 روش جهت آنکه به مشتریان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید.

از آنجایی که مشتریان مهم ترین و اصلی ترین عاملان پیشرفت یک تجارت محسوب می شوند، این مهم را باید در نظر گرفت که اهمیت بسیاری برای آنان قائل شده و فرصت هایی را جهت قدردانی از مشتریان و همچنین ویژه شناختن آنان فراهم ساخت.  5 روش جهت آنکه ازمشتریان خود به خوبی محافظت نمود و از خرید آنها قدردانی کرد عبارتند از:
1. به اشتراک گذاری اطلاعات

اطلاعات مهم و کارآمدی که موجب بهبود وضعیت زندگی عموم می شود را در صفحات اجتماعی تان پست نمایید. برای مثال، مقاله ای را در خصوص رموز موفقیت در صفحاتی مانند Twitter و یا  Facebook به اشتراک بگذارید. علاوه بر این،  سوالهای جذاب و مسائل مهمی که اطلاعات سودمندی را در اختیار مشتریان قرار می دهند را بیان کرده و به آنها نحوه ی صحیح زندگی را گوشزد کنید. همچنین از آنها بخواهید که سوالات و اطلاعاتی  که لازم دارند را از شما طلب کنند.

می توان اظهار نمود که متفاوت بودن تاثیر بسزایی بر تجارت دارد . مانند دیگر رقبایتان، تنها قصد ارتقاء و پیشرفت وضعیت تجاری را نداشته باشید و این مسأله مهم که چطور می توانید با مشتریان خود در ارتباط باشید را با اهمیت بشمارید . به اشتراک گذاری اطلاعات ، این حس را القا می کند که شما مسأله ی ارزشمندی را به رایگان با آنها به اشتراک می گذارید .
  2. پرسش ، گوش فرا دادن، پاسخ و انطباق

دائماً از مشتریان بخواهید که آنچه را که در ذهنشان می گذرد را با شما به اشتراک بگذارند و از آنها بپرسید که چه مسأله ای ذهنشان را مشغول کرده است . به بیان دیگر از آنها بپرسید که آیا از خدمات ، نحوه ی سرویس دهی و کارکنان شما رضایت دارند و آیا تجارت شما تأثیری بر روی آنها گذاشته است و یا خیر. علاوه بر این، از آنها بخواهید که بازخورد و نظرات خود را از طریق نظرسنجی های آنلاینی که تهیه نموده اید ، با شما در میان بگذارند. به نظرات مشتریان در نظرسنجی ها، Twitter و Yelp و بستر های دیگر گوش دهید و نتایج نظرسنجی ها را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و انتشار دهید.

هنگامی که مشتریان با شما ارتباط برقرار می کنند، به درستی به آنها پاسخ دهید و به آنها نشان دهید که برای شما اهمیت دارند . حتی اگر از شما شکایتی هم دارند و یا حتی اگر قصد قدردانی دارند، با حوصله و با صمیمیت پاسخ مشتریان تان را بدهید. به هنگام مواجهه با مشکلات، سعی کنید که با دقت به آن گوش دهید و روش هایی را جهت حل مسائل ارائه دهید . بر اساس نظرات و بازخورد های مشتریان ، نحوه ی مدیریت تجارت خود را اصلاح کرده و با شرایط دلخواه مشتریان انطباق دهید. این مسأله سبب پیشرفت خوب تجار می گردد.  
3. هدیه دهید

 

کوپن : ارائه کوپن به مشتریان می تواند تأثیر بسزایی بر وضعیت اقتصادی و تجاری کشور بگذارد. از ایمیل شرکت جهت ارائه ی کوپن به مشتریان خود استفاده نمایید و با این کار موجب پیشرفت بی نظیر فروش گردید.

 کادر: تمام افراد به هدایای کوچک علاقه مند هستند. از این رو، از هدایای کوچک جهت توسعه شرکت خود استفاده نمایید.

 اطلاعات: اطلاعاتی را در خصوص صنعت شرکت خود و یا گزارشی در این خصوص به همراه متن تشکر از افرادی که در خبرنامه های شرکت تان ثبت نام می کنند را به اشتراک بگذارید.

4. برگزاری مراسم قدردانی از مشتریان

با برگزاری سمینار های ویژه و یا فروش استثنایی از مشتریان خود قدردانی نمایید و محصولات جدید شرکت را معرفی کنید. در این قبیل از مراسم ها می توانید فردی را جهت سخنرانی دعوت کرده و در خصوص این مراسم در بسترهای رسانه ای مختلف اطلاع رسانی نمایید. با ارائه کارت VIP ورود به مراسم، می توانید از مشتریان ویژه ی خود به درستی قدردانی کنید.

  5.خیرخواهانه عمل نمودن در امور خیرخواهانه شرکت کنید و به همگان نشان دهید که شرکت شما در به انجام رسانی امور خیرخواهانه و خیریه می کوشد. همچنین در خبر نامه های شرکت در این خصوص اطلاع رسانی کنید. با اختصاص دادن بخشی از فروش به انجام امور خیریه می توانید دل مشتریان خود را شاد کنید چرا که با این کار ، این حس را به مشتریان القا می کنید که آنها هم در انجام این امور نقشی دارند.

در نهایت هر آنچه که لازم است را انجام دهید تا مشتریان متوجه متفاوت بودن شرکت شما گردند و با آنها با احترام برخورد نمایید.

نکات زیر را مطالعه نمایید و بکار گیرید: -  از محتواهای انگیز شی بهره مند شوید و اطلاعات مفیدی را در خبر نامه های شرکت به اشتراک بگذارید.

-  تنها قول ارائه خدماتی را بدهید که می توانید از پس آن بر بیایید. از این رو، مشتریان متوجه اعتبار شرکت تان خواهند گشت.

-  اگر دچار مشکل شده اید و خطایی را انجام داده اید، ابتدا پوزش بخواهید و پس از آن سعی در تصحیح اشتباهات خود داشته باشید.

-  راه های ارتباطی با شرکت را در اختیار مشتریان قرار دهید.

خواندن 1272 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 خرداد 1395 19:53
کیان راد

ابتدای شروع فعالیت حرفه ای رو در سال 1384 از چاپخانه مبین خراسان در سمت گرافیست و مدیریت بخش طراحی گرافیک چاپخانه آغاز و در چاپخانه هایی نظیر مهر، آزادی، استقلال کانون هنرهشتم و ... تا به امروز فعالیت داشته ام.
اکنون با بیش از ۱0 سال تجربه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و برندسازی، طراحی سایت و عکاسی آمادگی دارم تا آنچه را که شما اراده کنید با بهترین کیفیت و با برخورداری از بالاترین سطح استانداردهای طراحی روز دنیا برایتان خلق نموده و در زمینه فروش و برندسازی در جهت پیشبرد اهداف شما در کنارتان باشم .

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی سایت