22 مورد از آمارها و حقایق وسوسه انگیز در مورد بازاریابی محتوا
31 اکتبر

22 مورد از آمارها و حقایق وسوسه انگیز در مورد بازاریابی محتوا

با وجود تمایل جهانی به بازاریابی محتوا( 93 درصد از بازاریابان B2B از بازاریابی محتوا استفاده می کنند و بازاریابان B2C نیز به این موضوع علاقه مند شده اند)، تعداد محتوایی که توسط برندها تولید می شود در حال رشد و افزایش است. اما ظرفیت خریدارانی که محتوای تولید شده را مصرف می کنند تغییری نکرده است و همین امر باعث شده است کیفیت محتوا بیشتر از قبل مهم باشد. بزرگترین چالشی که پیش روی بازاریابان محتوا قرار دارد تولید محتوای زیاد نیست بلکه ایجاد و تولید محتوای مرتبط، با ترکیبی از فرمت های مناسب است که بتواند در یک سطح احساسی و عاطفی با خریدار ارتباط برقرار کند. همانطور که اشاره کردیم، بازاریابی محتوا در حال رشد خواهد بود. از آنجایی که بازاریابی محتوا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است( در حال حاضر خریداران دو سوم از خرید خود را به صورت آنلاین انجام می دهند) و در میان افراد بسیار محبوب شده است( 99 درصد از خریداران B2B معتقدند که محتوای آنلاین تاثیر متوسط تا زیادی بر روی فرآیند خرید و انتخاب آنها داشته است)، استفاده از بازاریابی محتوا تا سال 2019 دوبرابر خواهد شد. در این مقاله قصد داریم 22 مورد از آمارها و حقایق وسوسه کننده در مورد بازاریابی محتوا را با هم مرور کنیم:

 کلماتی که امروز به کار می رود اینده را ترسیم خواهد کرد. در تصمیم گیری های خرید B2B ، هنوز هم متن جایگاه ویژه ای دارد. 80 درصد از تصمیم گیرندگان خرید بر این باورند که به دست آوردن اطلاعات در مورد فروشنده از طریق مقالات متعددی که وجود دارد بسیار جالب است. 85 درصد از این افراد نیز محتوای متنی را بر محتوای ویدئویی ترجیح می دهند. هنوز هم 42 درصد از جستجو کنندگان B2B از دستگاه های موبایلی استفاده می کنند. اهمیت محتوای بصری و ویدئویی نیز در حال رشد و افزایش است. ویدئو بسیار ضروری است. یکی از محبوب ترین نوع محتوایی که توسط برندها تولید می شود ویدئوست. 67 درصد از افراد دوست دارند ویدئوهای ارائه دهنده دستورالعمل های خاص را مشاهده کنند. 34 درصد از افراد نیز ویدئوهای مرتبط با محصول و حاوی اطلاعات مفید را می بینند. ویدئوی محصولات یکی از محبوب ترین محتوایی است که توسط بازاریابان B2B مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که محبوبیت ویدئوهای آنلاین در حال افزایش است؛ به نظر می رسد 80 درصد از کل ترافیک اینترنت تا سال 2019 به این نوع محتوا اختصاص یابد. شما نمی توانید مواردی که اندازه گیری صحیحی نداشته است را مدیریت کنید. هنوز هم ارتباط معناداری بین محتوای مورد نیاز خریدار و چیزی که بازاریابان ارائه می دهند وجود ندارد. 75 درصد از رهبران جهانی معتقدند که برای جستجو وپژوهش در مورد ایده های تجاری پیچیده به محتوا روی آورده اند. هنوز هم بیش از 90 درصد از بازاریابان، محتوای خود را به طور مستقیم به محصول یا خدماتی که ارائه می شود مربوط می دانند. حدود سه چهارم از این افراد ، موفقیت بازاریابی محتوا را بر اساس تعداد سرنخ هایی که تولید شده است می سنجند. این موضوع باعث می شود بازاریابان انواع مختلفی از محتوا را تولید کنند که خریداران کمتر به آن نیاز دارند. برای اینکه بینش عمیق تری در مورد این موضوع به دست آورید بهتر است آمار و ارقام زیر را به دقت مطالعه کنید.

 هشت مورد از آمارهایی که به کاربرد بازاریابی محتوا وگرایش های موجود در آن مرتبط است:

1. 67 درصد از مسیر خریداران B2B به صورت دیجیتال انجام می شود و 9 نفر از 10 خریداری که وجود دارد معتقدند که محتوای آنلاین تاثیر متوسط تا زیادی بر روی فرایند تصمیم گیری آنها داشته است(Lenati).

2. 80 درصد از تصمیم گیرندگان کسب وکارها ترجیح می دهند اطلاعات مرتبط با شرکت را از طریق محتوا و مقالاتی که وجود دارد به دست آورند. (Stratabeat)

3. درامدهای جهانی از طریق بازاریابی محتوا ( درآمد تولید شده توسط افرادی که خدمات بازاریابی محتوا را فراهم می کنند) در طول نیمه اول سال 2015 حدود 14.4 درصد رشد داشته است و انتظار می رود در عرض 5 سال گذشته رشد دوبرابری داشته باشد. درآمد حاصل از بازاریابی محتوا در سال 2014 حدود 144.81 میلیارد دلار بوده و این عدد تا سال 2019 به 313.42 میلیارد دلار خواهد رسید(MediaPost).

4. محتوایی که بین 3000 تا 10000 کلمه قرار دارد بیشتر از سایر محتواها در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، حتی اگر ناشران در حال تولید محتوای کوتاه باشند. (ClickZ).

5.دو مورد از محبوب ترین نوع محتوایی که توسط برندها برای مشتریان/ خریداران تولید می شود تصویر(22 درصد) و ویدئو(15 درصد ) است. کتاب های الکترونیکی و وایت پیپرها(مقالات گزارشی) نسبت به محتواهای دیگر کمتر مورد توجه افراد قرار می گیرند( هر کدام 3 درصد).

6. در مورد محتوای رسانه های اجتماعی که توسط بازاریابان کسب وکارهای کوچک تولید می شود ، وبلاگ نویسی و موارد بصری حدود 70 و 71 درصد را به خود اختصاص داده است. تنها 10 درصد از این بازاریابان از پادکست ها استفاده می کنند(Social Media Examiner).

7.رسانه های محتوای دیجیتال سنتی هنوز هم برای به رسیدن به رهبران کسب وکارهای جهانی بهترین مورد هستند. 85 درصد از افراد مقالات مبتنی بر متن را برای کمک به تصمیم گیری خرید ترجیح می دهند. (MarketingSherpa)

8. حدود 42 درصد از جستجوکنندگان B2B از دستگاه های موبایلی استفاده می کنند(Branding Bricks).

 

هفت مورد از آمارهایی که در مورد بازاریابی محتوای بصری و ویدئویی وجود دارد:

9. 73 درصد از بازاریابان B2B از ویدئو در بازاریابی محتوای خود استفاده می کنند(Content Marketer).

10. ویدئوهای مرتبط با محصولات و فایل های پاورپوینت دو مورد از محبوب ترین نوع محتوایی است که توسط بازاریابان فناوری در معرفی محصولات و مراحل رشد آن مورد استفاده قرار می گیرد(MarketingProfs).

11. 67 درصد از مشتریان دوست دارند ویدئوهای آموزشی را تماشا کنند. همین امر باعث شده است که این نوع محتوا یکی از محبوب ترین محتواهایی باشد که توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. 34 درصد از افراد نیز دوست دارند ویدئوهای مرتبط با محصولات و حاوی اطلاعات مفید را تماشا کنند(Marketing Think).

12. هر دقیقه، کاربران یوتیوب 300 ساعت ویدئوی جدید را آپلود می کنند(DR4WARD).

13. تا سال 2017، محتوای ویدئویی حدود 69 درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص خواهد داد(Forbes).

14. 79 درصد از ترافیک اینترنت تا سال 2018 محتوای ویدئویی خواهد بود(MarketingProfs).

15. تا سال 2019، بیش از 50 درصد از جمعیت جهان آنلاین خواهند بود و 80 درصد از ترافیک اینترنت به فایل های ویدئویی اختصاص خواهد یافت(V3 Broadsuite Blog).

 
هفت مورد از آمارها و حقایقی که در مورد چالش های بازاریابی محتوا وجود دارد:

16. 38 درصد از بازاریابان دیجیتال معتقدند بازاریابی محتوا یکی از موثرترین تاکتیک هاست اما 42 درصد آن را دشوارترین روش می دانند.

17. برندها حدود 25 تا 43 درصد از بودجه بازاریابی خود را بر روی محتوا صرف می کنند. تنها 23 درصد از افراد معتقدند که در حال تولید اطلاعات مناسب برای مخاطبان خود هستند و این اطلاعات را به شیوه درست به دست مخاطبان مناسب می رسانند(Business2Community).

18. 93 درصد از بازاریابان برند قصد دارند بودجه خود برای بازاریابی محتوا را افزایش دهند یا در همین مقدار نگه دارند. هنوز هم علی رغم سرمایه گذاری های سنگین بر روی تولید محتوا، کمتر از یک سوم از این افراد معتقدند که هدف تولید محتوا در سازمان به درستی درک شده است(MarketingSherpa).

19. بر اساس یافته های IDC، بیش از 40 درصد عناصر و مواد بازاریابی توسط تیم فروش مورد استفاده قرار نمی گیرد(e-Strategy Trends).

20. ارتباط معنادری بین خواست خریداران محتوا و محتوایی که ایجاد می شود وجود ندارد. 75 درصد از رهبران کسب وکارهای جهانی، برای پژوهش و جستجوی ایده های تجاری پیچیده به محتوا روی آورده اند. 93 درصد از بازاریابان محتوای خود را به طور مستقیم به محصول یا خدمات مربوط می دانند(MarketingSherpa).

21. 85 درصد از بازاریابان معتقدند که هدف اصلی و اولیه برای ایجاد محتوا ، ساخت آگاهی از برند و تصویر ذهنی مثبت از شرکت است.هنوز هم 70 درصد از افراد موثر بودن محتوای خود را بر اساس سرنخ های تولید شده، اندازه گیری می کنند. با ارزیابی موفقیت بازاریابی محتوا از طریق تولید سرنخ، برندها نوع دقیق و یکسانی از محتوای فروش محور را تولید می کنند که رهبران کسب وکارها از آن متنفرند(MarketingSherpa).

22. تنها 30 درصد از بازاریابان B2B معتقدند که شرکت هایشان در بازاریابی محتوا موفق بوده است. با اینحال شرکت هایی که گزارش هایشان واضح و روشن بوده است نرخ کارایی بالاتری داشتند(55 درصد).

خواندن 11647 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 آبان 1395 19:55
کیان راد

ابتدای شروع فعالیت حرفه ای رو در سال 1384 از چاپخانه مبین خراسان در سمت گرافیست و مدیریت بخش طراحی گرافیک چاپخانه آغاز و در چاپخانه هایی نظیر مهر، آزادی، استقلال کانون هنرهشتم و ... تا به امروز فعالیت داشته ام.
اکنون با بیش از ۱0 سال تجربه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و برندسازی، طراحی سایت و عکاسی آمادگی دارم تا آنچه را که شما اراده کنید با بهترین کیفیت و با برخورداری از بالاترین سطح استانداردهای طراحی روز دنیا برایتان خلق نموده و در زمینه فروش و برندسازی در جهت پیشبرد اهداف شما در کنارتان باشم .

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی سایت